علاج بی‌خوابی کودکان در شب!

آیا کودک شما شب‌ها بی‌خواب یا بدخواب است و تا صبح گریه می‌کند و یا چندین بار در طول شب بیدار می‌شود؟ علاج بی خوابی کودکان در شب چیست؟

هوای خانه شما زیادی گرم است او گناهی ندارد. امروزه پزشکان اطفال توصیه می‌کنند دمای هوای منزل شما بین 20 تا 24 درجه سانتی‌گراد باشد و نه بیشتر! البته پدر و مادرهای جوان و بی‌تجربه احساس می‌کنند این دما خیلی پایین است و کودک آن‌ها سرما می‌خورد اما این اشتباه به قیمت آزار کودک و بی‌خوابی او و در نتیجه بی‌خوابی شما تمام می‌شود.

ضمناً تا زمانی که دماسنجی در گوشه اتاق و ترجیحاً در نزدیکی محل خواب طفل قرار ندهیم نمی‌دانیم که آیا دما مناسب است یا خیر؟

پس یک دماسنج تهیه کنید و در نزدیکی محل خواب کودک قرار دهید و سعی کنید دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که دماسنج همیشه عدد 22 را نشان دهد در ضمن در این دما یک دست لباس نخی نازک و یک روانداز متوسط کفایت می‌کند و احتیاجی نیست که به جبران خنکی هوا لباس فراوان و پتوی کلفت برای کودک استفاده کنید و او را کلافه کنید. تنها چیزی که برای کودک شما ضرر دارد تغییر دائمی دمای اتاق و به‌اصطلاح هوا به هوا کردن کودک است و اینکه در معرض مستقیم جریان هوا و مخصوصاً باد باشد که سبب عطسه‌های مکرر می‌شود هرچند که چند عطسه در روز هم طبیعی است مگر اینکه تعداد عطسه‌های پشت سر هم بیشتر از 3، 4 بار باشد. در ضمن کودک را به شیر شب عادت ندهید این عادت بد باعث می‌شود کودک نیمه‌شب از خواب بیدار شود. اگر شرایط را فراهم کنید احتمالاً کودکتان تا صبح به‌راحتی می‌خوابد.

نظر شما درباره این مطلب چیست